Nauczę Cię jak upiec mistrzowską pizzę

Czy chcesz zaimponować rodzinie i znajomym? PizzaNerd to najelpszy kurs pieczenia pizzy.

Nie przegap → Sprawdź: pizzanerd.pl

Telewizor 4K Ultra HD do 6000 zł – jaki model wybrać?

Telewizory 4K są znacznie łatwiej dostępne niż jeszcze kilka lat temu. Nie tylko można wybierać spośród większej liczby modeli, ale są one zdecydowanie tańsze. Szukając telewizora dobrej jakości, naprawdę jest w czym wybierać. Zakładając budżet 6000 zł, możemy liczyć na dopracowane rozwiązania od czołowych producentów. Czym kierować się przy wyborze telewizora i na jaki model postawić? Pora przeanalizować szczegóły!

Telewizor 4k

Czym kierować się przy wyborze telewizora 4K?

Dobrze mieć świadomość, że nawet przy tej samej rozdzielczości 4K to, jak finalnie będzie wyświetlał się obraz, może różnić się w zależności od zastosowanych technologii w konkretnym modelu. Dlatego dobrze uważnie przeczytać specyfikację techniczną telewizora, który wpadł nam w oko, by wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do budżetu.

Na co zwracać szczególnie uwagę?

  • Matryca – w budżecie do 6000 zł znajdziemy telewizory OLED i QLED. Czym się różnią? W przypadku OLED mamy do czynienia z organicznymi diodami emitującymi światło, które sprawiają, że obraz cechuje się wspaniałym kontrastem i głęboką czernią. QLED to zaś skrót od quantum-dot LED. Technologia kropek kwantowych pozwala na uzyskanie żywych, naturalnych kolorów i szerokiego spektrum wiernie odwzorowanych barw. Na co lepiej postawić? To zależy od naszych potrzeb i innych zastosowanych w telewizorze technologii. OLED jest postrzegane często jako idąca dalej innowacja, w przeciwieństwie do QLED, zwanego „LED na sterydach”.
  • Przekątna ekranu – czy zawsze większy telewizor jest lepszym wyborem? Wielkość telewizora powinna być dostosowana do pomieszczenia, w którym będzie się on znajdował. Może się zdarzyć, że chcąc zmieścić się w zakładanym budżecie, będziemy musieli podjąć decyzję, czy bardziej odpowiada nam większy telewizor, czy mniejszy, z zaawansowanymi technologiami.

– System operacyjny – odpowiada głównie za to, jak łatwo nam zarządzać pracą telewizora. Najpopularniejsze to webOS (LG), Tizen (Samsung), Android TV (m.in. Sony). Który z nich będzie najbardziej odpowiedni? Każdy odznacza się wartymi uwagi cechami. Przykładowo, webOS to nie tylko łatwa nawigacja za pomocą kafelków w kształcie rombów, ale także – sterowanie głosowe oparte na sztucznej inteligencji, które pozwala na naukę nowych komend a także rozumienie ich kontekstu. Android TV oznacza zaś dostęp do tysięcy aplikacji, które są stale rozwijane. Dobrze świadomie zdecydować się na telewizor działający w oparciu o określony system operacyjny, by móc w pełni korzystać z jego możliwości.

  • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – producenci prześcigają się, proponując jeszcze lepszej jakości doświadczenia wizualne i dźwiękowe. Dobrze przeczytać w specyfikacji, co oferuje model, który wpadł nam w oko i porównać z analogicznymi technologiami w innych telewizorach. Wśród wartych uwagi możliwości warto wyróżnić to Filmmaker Mode, pozwalający oglądać film tak, jak zakładał sobie jego twórca, a także system dźwięku podążającego za obiektem.
  • Design – nie powinniśmy ignorować także tego, jak telewizor będzie prezentował się na ścianie. Delikatne, eleganckie ramki czy podświetlenie wzdłuż krawędzi to elementy robiące wrażenie na estetach.

Jaki model 4K do 6000 zł wybrać?

Mając do dyspozycji 6000 zł, możemy wybierać spośród wielu ciekawych modeli od wiodących producentów. Jakie telewizory są warte uwagi?

  • Telewizor The Frame SAMSUNG QE65LS03BAU – sprzęt, który może być nie tylko telewizorem, ale i dziełem sztuki. Świetnie komponuje się z wnętrzem, wyświetlając największe dzieła malarstwa czy grafiki. 65-calowy QLED z matową powłoką ekranu zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w słoneczne dni.
  • Telewizor SAMSUNG QE65Q80BAT – kolejny QLED o przekątnej 65 cali. Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie w tym modelu zapewnia głęboką czerń i czystą biel. Wyróżnia się bezramkowym designem, a o wrażenia audio dba technologia dźwięku podążającego za obiektem.
  • Telewizor PHILIPS 55OLED707/12 – 55-calowy TV OLED z technologią trójstronnego Ambilight, czyli poświaty emitowanej wzdłuż krawędzi telewizora, która dynamicznie dostosowuje się do tego, co widzimy na ekranie. Zobaczymy tutaj realistyczny i żywy obraz, a także – dokładne odwzorowanie wszystkich szczegółów.

Gdzie znajdziesz te modele? Sprawdź telewizory w sklepie MediaMarkt – to bardzo pojemna kategoria. Zakładając budżet 6000 zł, jest w czym wybierać!

Napisz pierwszy komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php